Stiinta calculatoarelor si Sisteme Informatice

Acest program a fost dezvoltat de catre personalul academic din cadrul Departamentului de Stiinta Calculatoarelor al Universitatii Goldsmiths. Departamentul este un centru prestigios in Marea Britanie pentru studiul computerelor, computerelor cognitive, inteligentei artificiale si stiinta calculatorului. Acest program pregateste studentii in vederea unei cariere de analist de sistem, designer de sistem, programator si consultant IT.

Acest program este ceea ce ti se potriveste in masura in care doresti:

Structură

Proiect

Taxa – ruta de acces – 6000 lei/an (anul universitar 2015-2016)

Taxa de inscriere 300 lei

Ruta de acces presupune un an in plus si este pentru cei care nu au certificate internationale de limba engleza. Candidatii vor sustine un test intern de limba engleza, urmand ca in perioada anului de acces sa beneficieze de pregatirea pentru a obtine certificatul necesar intrarii pe ruta standard.

Taxa ruta standard-3000 de lire/an

Notă: Universitatea îşi rezervă dreptul de a modifica aceste taxe în cazul în care este necesar. Taxele sunt supuse revizuirii anuale. Aceste taxe sunt valabile începând cu 1 Septembrie 2015